ТАЄМНИЦЯ СМАЧНОГО ХЛІБА
Любов до своєї справи дає неймовірні результати, які можна іноді не просто споглядати, а навіть смакувати
Смачний і справжній, виготовлений на природній заквасці без додавання пекарських дріжджів, такий Хліб додає сил, оздоровлює організм, а також пробуджує внутрішні сили людини.
Це тільки на перший погляд спекти хліб – легко. Щоб буханець вийшов «живим», смачним, духмяним і корисним, потрібні мудрі голови і золоті руки.
Таємниця нашого смачного хліба ховається в рецептах та майстерності видатного пекаря-майстра свого ремесла Альберта Блумберга. Наше підприємство унікальне тим, що випікає стовідсотково бездріжджовий хліб з натуральної закваски.
Процес випічки досить складний, від замісу до прилавка магазину продукція проходить безліч етапів. Перший етап – вибрати якісне борошно, після чого необхідно просіяти, щоб було в ньому більше повітря, яке необхідне під час бродіння. Воно робить борошно однорідним, без грудок. Борошно завжди має бути теплим, інакше процес бродіння буде уповільнений. Борошно обшпарюють гарячою водою. Співвідношення борошна, води і солоду залежить від якісних показників борошна. Також дуже важлива температура води, яку використовують для приготування закваски.
Під впливом високої температури води крохмаль перетворюється на клейстер, пізніше розщеплюється на моносахариди і саме цим надає хлібу своєрідного солодкуватого смаку. Витримується закваска в осикових діжах не менше доби.
Закваска, яка добре вибродила, набуває приємного кисло-солодкого смаку і збільшується в об'ємі. Пізніше замішується тісто з додаванням борошна, цукру, солі та іншої, передбаченої рецептурою, сировини. Тісто замішується до тих пір, поки воно не стане однорідним і не перестане липнути до рук.
Після замішування тісто залишають у теплому місці для бродіння. Перед формуванням хліба тісто ділиться зволоженими теплою водою руками і залишається на дерев’яних дощечках, посипаних висівками. У піч короваї садять дубовими лопатами, виготовленими на замовлення. Сама піч має чотири температурні відділення. У першому - температура 400 градусів, щоб шокувати тісто і припинити процес бродіння, інакше хліб вийде комом. У приміщенні не повинно бути протягу. Час випічки залежить від розміру і сорту хліба, який випікають.
Оскільки для випікання хліба не використовуються пекарські дріжджі, то бродіння природним способом від замішування тіста до посадки хліба на піч відбувається набагато швидше. Тому кислотність нашого хліба менша ніж того хліба, який випікається на дріжджах. Після випікання скоринка буханця змащується крохмальним клейстером, після чого хліб набуває не тільки приємного вигляду, але і краще зберігає аромат і вологу.