Трохи про хліб

Істинно, люди: живемо не хлібом єдиним.
Істинно так..., коли маємо хліб на столі.
Б. Олійник


       Хліб, який символізує добробут, завжди повинен бути на столі на почесному місці.


          Житній хліб – джерело сили й енергії.


     Під час археологічних розкопок виявлено, що вже в кам’яному віці людина вживала їжу із зернових рослин. Але тоді люди не вирощували злакові культури, а тільки збирали зерна дикорослих злаків – бур’яну, на нашу думку. Їли тоді зерна необробленими, сирими, пізніше перетирали між камінням або в дерев’яній ступці й змішували з водою, отримуючи, таким чином, кашу. Через деякий час зерна почали обсмажувати, щоб полегшити подрібнення та надати іншого смаку. Пізніше люди почали кашу робити густішою, а зерно дрібнити. Так поступово перейшли на борошно, з якого вимішували тісто та випікали хліб. Не з’ясовано, де вперше з’явилися зернові культури, але припускають, що в дикому вигляді вони росли в Середній Азії.

За історичними документами виявлено, що в давній Фінікії вирощували зерно та торгували ним. Відомо також, що вирощуванням зерна займались і в Давньому Єгипті, далі це перейшло до греків. Римляни перейняли хліборобство у греків, і разом зі своєю культурою розповсюдили у Західній Європі. В Україні зазвичай вживали хліб із житнього борошна. Хліб, спечений із пшеничного борошна, вважався ласощами, їли його частіше на свята. Для випікання хліба також використовувалося ячмінне та вівсяне борошно. 

У чому ж полягає секрет саме нашого хліба?

При випіканні хліба на нашому виробництві ми дотримуємося традицій хлібопечення прадідів:

   ✔ при приготуванні хліба використовується чиста вода, не застосовуються дріжджі та масло;
   ✔ бродінню сприяють молочно-кислі бактерії, які утворюються при витримці закваски;
   ✔ процес приготування хліба відбувається вручну: від приготування закваски, поділу, формування до посадки напівфабрикатів на піч, тільки заміс тіста робиться тістомісильною машиною;
   ✔ закваска для хліба замішується за старовинним багатоступінчастим способом обшпарювання борошна, після чого воно витримується в осикових діжах ручної роботи протягом доби – саме так наш хліб набуває неповторного смаку та аромату.

   Житній хліб корисний для споживання, оскільки він багатий на вітаміни (РР, В) і мінеральні речовини (K, Мg, Fe, I тощо), а також містить клітковину. Рівень вмісту вуглеводів у нашому хлібі – 45%, причому більша їх частина засвоюється повністю і є головним джерелом енергії для клітин організму. Також наш хліб містить ліпіди, які допомагають організму засвоювати вітаміни (А, Е, К), здатні розчинятися тільки в жирі.
   Вживаючи близько 220 грамів житнього хліба щодня, ми забезпечуємо свій організм третиною необхідної добової кількості вуглеводів і білків, а також 40% необхідної клітковини. 


Copyright © 2016-2020 Чудо Хлеб. Всі права захищені. Копіювання матеріалу строго заборонено.
Закрити